כל הגננות מכירות את השלב בשנה בו הפעילויות חוזרות על עצמן וחוץ מבתקופת החגים בה כל חג נחגג אחרת בגן עם פעילויות שונות, הפעילויות הקבועות זהות כל הזמן.
פעמים רבות גננות נשארות עם אותה פעילות שנה אחר שנה כיוון שאין להן את הזמן והמשאבים ליצור פעילויות חדשות, המצב הזה מתסכל את הגננת שמרגישה שלא ממציאה את עצמה מחדש וכן דרישות ההורים לחידוש ולפעילויות מגוונות מביאות את הגננות לחשיבה מתמדת ונסיון מציאת חלופות ורעיונות מקוריים ולא יקרים בכל פעם מחדש.
לשם כך, נאספו מספר רעיונות קלי הכנה שחוסכים את הזמן במציאת פעילות חדשה.

רעיונות לפעילויות חדשות

בכדי לחדש את הפעילויות בגן כדאי להכיר את ספרי הפעילויות הנמכרים, בכל ספר יש פעילויות לתקופה אחרת בשנה, כך תוכלו לגוון את הפעילויות שלכם, להשתמש בבסיס הרעיונות ולהוסיף רעיונות משלכן בצורה מסודרת שתחסוך לכן זמנים והתרוצצויות.

רעיון נוסף, ניתן להתעדכן באתרי האינטרנט ועם קולגות ולהחליף פעילויות זו עם זו.
אתרים רבים באינטרנט מציעים פעילויות לגננות לכל תקופה בשנה, ניתן ללקט את הרעיונות ולהוסיף עליהם רעיונות משלכן ולאתגר את ילדי הגן בפעילויות חדשות!

בעיה נוספת עבור גננות, מתנות לילדים- גננות רבות טוענות שהן לא מוצאות רעיונות למתנות לילדים בימים כמו ימי משפחה וחגים.
התסכול נובע מכך שלוקח זמן רב לחפש רעיונות לפעילויות והכנת כל פעילות לוקחת המון זמן ומשאבים, בנוסף על המתנות תמיד צריך לחשוב הרבה זמן מראש כדי לקנות בזמן מחנויות מתאימות.

מתנות לילדים באירועים מיוחדים

חברות רבות מפרסמות פתרונות קלים ויעילים עבור מתנות לגני ילדים, שניתן לרכוש במהירות באינטרנט וכך לחסוך זמן יקר.
למשל- מוצרים עם התמונה של הילד ושמו כמו: תיק לגן, בקבוק, כלי אוכל וכו’.
כך הילד מתרגש לראות את תמונתו, ההורים מתרגשים לקבל משהו אישי עבור ילדם והגננות לא מבזבזות זמן יקר על שלב הבחירה, ההכנה והמשאבים.

פתרון נוסף, הוא לרכוש בסיס בצורה כלשהי מעץ/חומר אחר בצורה מסוימת (לב למשל)- פשוט וזול מאוד,
להביא צבעים ולתת לילדים בעצמם לצבוע את האובייקטים, ניתן לדאוג מראש לתמונות של הילדים בגן ולפתח אותן ואז להדביק על הבסיס לאחר הצביעה- והרי לכן גם פעילות וגם מתנה הביתה!

כמובן שיש פעילויות ומתנות רבות אחרות ורעיונות אין ספור, אך הבסיס המרכזי הוא שאין צורך ביצירתיות יתר או חשיבה מעמיקה ובזבוז זמן יקר בחיפושים, כדאי להשקיע את הזמן והמרץ בפעילויות לילדים במקום במתנות, הם יהנו מזה הרבה יותר!

שיתוף עם חברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *