דרושה סייעת לגני ילדים | דרושה סייעת לגן | דרושים | חיפוש עבודה

 

מתאימה לתפקיד? שלחי קורות חיים

 

מחפשים עובדים? צרו קשר

 

דרושה סייעת , סייעת לגן ילדים, דרושה דסייעת לגן ילדים , דרושה סייעת לגן

דרישות התפקיד של סייעת בגן:

  • 12 שנות לימוד ויותר
  • קורס סייעות.
  • רשות מקומית יכולה להעסיק בגן הילדים סייעת חדשה עם 12 שנות לימוד אך עליה להתחייב לסיים את קורס הסייעות בהצלחה בתוך שנתיים כאשר הרשות דואגת לקורסים והשתלמויות לסייעות.

קורס סייעות גני ילדים

לסייעת בגן ילדים תפקיד חשוב אשר דומה לתפקיד מחנכת ויש לסייעת חשיבות גדולה בהתפתחות הילדים בצורה תקינה. קורס לימוד סייעות גני ילדים מלמד ומכשיר את המשתתפות לטיפול בילדים באופן מסור ואיכותי תוך הקניית מיומנויות שונות להבנת שלבי ההתפתחות השונים של הילדים.

בקורס ילמדו המשתתפות על השלבים ההתפתחותיים של הילד בגיל הרך, את המאפיינים שלו, צרכי הילד הייחודיים לכל אחד, מרכיבי העבודה החינוכית בגן ועוד.

במהלך הלימודים אשר כוללים לימודים עיוניים, הרצאות והכשרה מעשית, יוכשרו המשתתפים בעבודה מעשית במסגרות החינוך בגני הילדים, יעמיקו את הידע בנושאים החינוכיים והפסיכולוגיים והתפתחות הילד, תקשורת עם ילדים, עבודת צוות ותקשורת בינאישית, פיתוח יכולת הכלה, ארגון הסביבה החינוכית, התמודדות עם קשיים בטיפול וחינוך בילדים, קשר ומעורבות הורים, ילדים בעלי צרכים מיוחדים והטיפול בהם, תפקידי הסייעת, לימודי העשרה כגון תנועה ומוזיקה לגיל הרך, ספרות ילדים ועוד.

לקורס יתקבלו בעלי 12 שנות לימוד, עם יתרון לבעלי תעודה בעבודה עם ילדים במסגרת חינוכית. לעיתים יתקיים גם ראיון אישי. הקורס בהיקף של 270 שעות לימוד אקדמאיות במשך שנתיים, הכוללות את העבודה המעשית.

מסיימי הקורס בהצלחה יקבלו תעודת הסמכה מקצועית מטעם מוסד הלימודים. התעודה מהווה גם יתרון לעבודה במעונות ילדים וצהרונים וגם בגנים פרטיים או בתחומי חינוך אחרים.

דרושה סייעת בגן ילדים

דרושה סייעת לגן ילדים, חוזר מנכ”ל מס’ 387 מחודש יולי 2001 מגדיר את תפקידי סייעת הגן והדרישות ממנה. הסייעת בגן היא שותפה מלאה בצוות של גן הילדים, יש לה תפקיד בגן גם בהיבט ארגוני וגם בהיבט פדגוגי בתוכנית העבודה שנקבעת על ידי הגננת לפי הוראות משרד החינוך. בעבר – סייעת הגן נקראת עוזרת גננת – אך השם הוחלף לאור השינוי בתפיסת התפקיד וגם בשוני במטלות. חוק חינוך חובה שהוחל על גילאי 3-4 וכמו כן שבוע לימודים עם 41 שעות פתחו את הצורך להגדרה מחודשת של התפקיד ושל דרישות הקבלה לעבודה וגם תנאי העבודה.

תנאים ושעות עבודה של סייעת בגן

תנאי העבודה של סייעת בגן ילדים – העסקת הסייעת נקבעת לפי הסכם קיבוצי תקף. סייעת זמנית לגננת עובדת ומועסקת במשך שתי שנות לימודים באופן רציף ולאחר מכן מקבלת זכאות לקביעות – עד סוף שנת עבודתה השניה בגן. לעיתים נקבעים ומוסכמים תקופות קצרות יותר בין הרשות המקומית וועד העובדים. שעות העבודה נקבעות לפי חוזר מנכ”ל השלטון המקומי.

 תפקידי סייעת בגן ילדים

תפקידי הסייעת וסדר יום העבודה יחסית קבועים. הסייעת מתחילה את העבודה בשעה 7:30 בבוקר. בגן בו מכינים את ארוחת הבוקר, יש לרכוש את מצרכי המזון לפני הגעת הסייעת לגן. כאשר הסייעת מגיעה לגן היא עורכת סריקה בטחונית ובטיחותית בחצר ובגן. קליטת הילדים מתבצעת עוד לפני שעה 8:00. הסייעת מכינה את הגן לקראת תחילת היום – חומרי עבודה, חומרי למידה, אביזרים ומשחקים הרלוונטים לפעילות הפדגוגית המתוכננת.

הסייעת אחראית על ניקיון הגן וביצוע עבודות ניקיון בגן, בגינה ובסביבה, להשקות ולגרף את החצר ולהוציא ולהחזיר כלים מהמחסן. בנוסף שמירת הסדר והארגון של הציוד והאביזרים כאשר הילדים בגן, תחזוק ושימור פינות מיוחדות כמו צמחיה, גינה, פינת חי, פינת ליטוף, מרכז למידה, וכמו כן מסייעת לגננת בארגון הסביבה החינוכית. גם הטיפול הפיזי והגיינת הילדים רלוונטיים לתפקיד. סיוע בהחלפת חיתולים או בגדים, הפשטה והלבשת הילד, סיוע ברחיצת ונטילת ידיים.

הסייעת אחראית על עריכת השולחן לארוחות ופינוי השולחן, הדרחת הכלים וארגון המטבח. הסייעת עוזרת להשגיח על הילדים במהלך היום ושליחתם הביתה בסוף היום – עם ליווח במידת הצורך. בנוסף הסייעת אחראית על עבודות הקישוט וסידור בגן לקראת חגים וחגיגות, מפגשי הורים, ימי הולדת, אירועים ונקיון אחריהם. בפאן הפדגוגי הסייעת בגן משתתפת בישיבות תכנון העבודה במהלך השנה ותכנון הפעילות, אחסון החומרים והשמוש בהם. הסייעת משתתפת בישיבות צוות ובפגישות הדרכה שיוזמנת הגננת ותומכת בקבוצות הילדים בפעולות שונות כמו יצירה או משחקים לפי הדרכת הגננת.

הסייעת מסייעת לילדים בפעילות בחצר לפי תוכנית העבודה ותיאום עם הגננת, הסייעת עוזרת לגננת בפעולות עם הילדים בגן בעבודות בגן וכדומה. הסייעת משתתפת באסיפות הורים ובפעילויות הורים וילדים ובחגגיות לפי התוכנית הפדגוגית של הגן. פעילויות נוספות וסיוע של הסייעת לגננת בגן הילדים נקבעים בשיתוף ותיאום בניהן.

חופשות של סייעת בגן ילדים

הסייעת בגן הילדים עובדת גם בימי חופשה של מערכת החינוך וכל התנאים הסוציאליים שחלים על עובדי הרשויות המקומיות חלים עליה. בפגרות החגים כמו סוכות חנוכה ופסח הסייעת עובדת בתחילת הפגרה ובסיום כדי לדאוג שהגן יהיה מסודר. עליה להשקות את הגינות ולטפל בפינת החי גם בפגרות. לסייעת גם מכסת חופשה שנתית בגן בקיץ לפי מה שמקבלים ברשות המקומית ולפי הותק וכמו כן יש לעבוד 8 ימים ביולי ואוגוסט לצורך פתיחת וסגירת הגן.

דרישות התפקיד מסייעת לפי משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי – 12 שנות לימוד ויותר וקורס סייעות. רשות מקומית יכולה להעסיק בגן הילדים סייעת חדשה עם 12 שנות לימוד אך עליה להתחייב לסיים את קורס הסייעות בהצלחה בתוך שנתיים כאשר הרשות דואגת לקורסים והשתלמויות לסייעות. סייעת תקבל קביעות רק לאחר תקופת ההכשרה. הסייעת אחראית גם על החלפת הגננת כאשר היא נעדרת מהגן וכאשר אין גננת מחליפה.

בכיתות הגן חייבות להיות שתי עובדות – גננת וסייעת – בכל שעות הפעילות בגן. כאשר הסייעת נעדרת מיום העבודה יש לדאוג למילוי מקום. אם הסייעת יודעת שלא תוכל להגיע לעבודה בגן עליה להודיע מיד על העדרותה כדי שניתן יהיה לדאוג להחלפת הסייעת.

מעוניינת במשרה? מלאי את הפרטים בטופס הבא וצרפי את קורות החיים שלך:
שם מלא:
*
טלפון:
*
דוא"ל:
*
מספר משרה / תפקיד מבוקש:
*
משרות נוספות שמעניינות אותי:
עיר מגורים:
*
הערות:
צרף קורות חיים:
*

 אין לך קורות חיים? לחצי כאן להכנת קורות חיים חינם.

משרות נוספות | סייעת דרושים | דרושה סייעת לגן | דרושות סייעות לגנים |חיפוש עבודה סייעת

    דרושה סייעת, דרושה סייעת בבית ספר, דרושה סייעת לגן, דרושה סייעת לגן ילדים, דרושים סייעת, דרושים סייעת לגן ילדים, חיפוש עבודה כסייעת בגן ילדים, סייעת, סייעת בגן, סייעת בגן ילדים,סייעת בגן ילדים בכפר סבא, סייעת בגן ילדים בראשון לציון, סייעת בגן ילדים דרושים,סייעת בגן עירייה, סייעת בגן עירייה דרושים, סייעת בגן עירייה תנאים, סייעת חינוך מיוחד דרושים,

    שיתוף עם חברים

    Comments are closed