דרושים מדריכי נוער

מדריכי נוער – בואו להדריך נוער וצעירים

אם אתם צעירים ואנרגטיים, אנשי חינוך או אנשי חברה בעלי ראש פתוח, אנרגיות, סמכותיות ויכולות הנהגה עומדת אפשרות תעסוקה מאתגרת ומעניינת: מדריכי נוער. עבודה בתנועות נוער וגם בין כתלי בית הספר, או במסגרות פעילות שונות בישובים השונים ובכפרי נוער ופנימיות – ישנן מגוון פעילויות שמטרתן לגרום לנוער לטפח קשרים ולסייע אחד לשני, לקבל ערכים שונים, לגבש אישיות ובעיקר להעביר את זמן הפנאי בנעימים. נשמע מעניין?

 

מתאימה לתפקיד? שלחי קורות חיים

 

מחפשים עובדים? צרו קשר

 
דרושים מדריכי נוער, מדריכי נוער עבודה, עבודה למדריכי נוער, מדריכות נוער דרושות, דרושים להדרכת נוער

השכלה נדרשת להדרכת נוער

רוב המסגרות דורשות השכלה של 12 שנות לימוד. מלבד זאת, נדרש ידע בהדרכה ותחומי פעילות שונים. תעודת בגרות, ניסיון והשכלה אקדמית מהווים יתרון. חלק מהמסגרות מקנות תוכניות וקורסי הדרכה. לתחומים רגישים יותר, כמו נוער בסיכון, נדרשת השכלה בתחום הטיפול והסיוע.

שכר של מדריכי נוער

שכר של מדריכי נוער במעון נע בין שכר המינימום לשעה ועד 40 ₪ לשעה.
השכר תלוי בין היתר בסוג המוסד (פרטי או ציבורי), במיקום מקום העבודה (איזור בארץ), בנגישות למקום העבודה, בהיקף העבודה ומה תדירות העבודה בשעות שאינן שגרתיות, ובניסיון מדריכי הנוער ובהשכלה שלהם. וותק וניסיון יתרמו לעלייה בשכר.

מדריכים ממליצים – למה לעבוד כמדריכי נוער?

שי (23), מספרת: “כילדה, אהבתי להשתתף בתנועות נוער ולהיות חלק מהווי חברתי ומקבוצה מגובשת. כיום, אני זוכה להדריך נוער, להקנות להם ערכים שגדלתי עליהם וללמד אותם להיות קשובים אחד לשני, זו בסך הכל עבודה מאתגרת שמהווה בסיס טוב לשאר עבודות בתחום החינוך”

דרושים מדריכי נוער | עבודה בהדרכת נוער

קצת על תפקיד מדריכי נוער

מדריכי נוער נדרשים להנהיג קבוצות נוער ממגוון אוכלוסיות שונות, להיות קשובים אליהם ולדאוג לצרכיהם הנפשיים, הפיזיים והחברתיים. כמו כן, מתן אוזן קשבת ועזרה במטלות בית הספר. הדרכת נוער מתקיימת במספר מסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות כמו בתי ספר, חוגים, מתנסים, תנועות נוער, פנימיות, כפרי נוער ועוד. המדריכים נדרשים להעביר פעילויות חינוכיות וחברתיות תוך גיבוש בני הנוער והקניית ערכים. ישנה אפשרות לעבוד עם נוער “נורמטיבי” או עם נוער שמתקשה יותר בשילוב בחברה, לדוגמא – בני נוער ממשפחות מצוקה, בני נוער שיש להם קשיים חברתיים, בני נוער שעברו טראומות שונות, וכדומה. האתגר של מדריכי הנוער בעבודה עם נוער הוא היכולת להתחבר אליהם וליצור אמון בינו לבינם.

למה כדאי להיות מדריכי נוער?

זהו תפקיד מאתגר וגמיש המתאים בעיקר לצעירים או לכל מי שמסוגל לדבר עם נוער בגובה העיניים, לדרבן אותם ולהחדיר בהם מוטיבציה. חלק מהנערים דורשים טיפול מיוחד וסמכות קפדנית. המטרה הכללית היא להעביר את הזמן בנעימים, ללמוד על הפרט ועל החברה ולקבל כלים חיוניים לחיים. בעבודה עם בני נוער זוכים לקשר אישי עם בני הנוער, ניתן לקדם אותם ולדחוף אותם קדימה, ללמד אותם ערכים ופעולות שונות, לעזור להם להשתלב בחברה ובשוק העבודה העתידי.

יתרונות ואתגרים בתפקיד הדרכת נוער

יתרונות בתפקיד זה כוללים שעות עבודה נוחות וגמישות, העשרת ידע הנוער בתחום ההדרכה וחינוך הדור הבא. יתרון נוסף והוא שהעבודה מהנה ומספקת ונעשית כחלק מהווי חברתי, היכולה להוות מקור להשלמת הכנסה תוך צבירת ניסיון בתחום ההדרכה. מאידך זוהי עבודה שאינה קבועה תמיד ולעיתים אינה במשרה מלאה אלא בעלת היקף שעות קטן יותר. העבודה מאתגרת והיא דורשת סבלנות, ריכוז רב, סמכותיות וגם רצינות. כמו כן יש צורך לדעת כיצד להתחבר לבני הנוער וליצור אמון בינם לבין המדריכים, מאחר ובני הנוער לעיתים מתקשים ליצור אמון עם אנשים שאינם בני גילם. לנוער שחווה קשיים יש צורך בהרבה אמפתיה, הכלה והבנה, ועבודה מול גורמי טיפול ומקצוע.

דרישות התפקיד ותנאי עבודה של מדריכי נוער

מדריכי נוער עובדים בעיקר עם ילדי חטיבות הביניים וצעירים לפני גיוס. שעות העבודה הן בעיקר שעות אחר הצהריים והערב. היקף המשרה הינו מלא או חלקי, בהתאם למוסד המעסיק. מדריכים נדרשים להיות בעלי אוזן קשבת, אנרגיות חיוביות, סבלנות, יחסי אנוש טובים, יכולת הנהגה ואהבה לנוער ותחום ההדרכה. רישיון נהיגה וניידות ברכב מהווים יתרון. ישנו צורך לעיתים רבות בשעות עבודה שאינן שגרתיות על מנת לארגן את הפעילויות או על מנת לתת מענה שוטף לבני הנוער.

מעוניינת במשרה? מלאי את הפרטים בטופס הבא וצרפי את קורות החיים שלך:

שם מלא:
*
טלפון:
*
דוא"ל:
*
עיר מגורים:
*
תפקידים שמעניינים אותי: *
מטפל/ת במעון
סייע/ת לגיל הרך
סייע/ת בגן 3-6
גננ/ת לגן/מעון
מבשל/ת טבח/ית
מדריכ/ת קייטנה
סייע/ת לצהרון
מדריכ/ת צהרון
מדריכ/ת חוגים
עובד/ת סוציאלי/ת
מדריכ/ת נוער
אח/ות
מנהל/ת מעון
רכז/ת
חינוך מיוחד
הוראה / מורה
מפקח/ת חינוכית
מדריכ/ת תנועה
*
 
מספר משרה / תפקיד נוסף:
הערות:
צרף קורות חיים:
*help

 אין לך קורות חיים? לחצי כאן להכנת קורות חיים חינם.

משרות נוספות – עבודה בהדרכת נוער | מדריכי נוער דרושים

תיאור תפקיד: דרושים מדריכי נוער

העבודה כמדריך נוער הינה בקהילות שונות ויכולה להיות במסגרות שונות, עם בני נוער שונים. לעיתים העבודה עם נוער בסיכון, לפעמים עם נוער נורמטיבי ולעיתים נוער במצוקה. מדריך הנוער אחראי עם איתור ויצירת קשר עם בני נוער בקהילה גילאי 13-18 – כיתות ז’ ועד י”ב. המדריך מאבחן ומעריך צרכים, רצונות ותחומי עניין של בני הנוער בקהילה.

המדריך בונה, מגבש ומדריך קבוצה או קבוצות נוער, המתגבשות על בסיס הצרכים, הרצונות ותחומי העניין המשותפים של בני הנוער ו/או על פי מיקום. המדריך יוזם, מכין ומפעיל עם הקבוצות הנ”ל תוכניות חינוכיות המשלבות את המטרות שלמענן התלכדה הקבוצה עם מטרות חינוכיות, חברתיות, קהילתיות. המדריך מעריך הערכה שוטפת את תהליך ביצוע התוכנית מול המטרות שנקבעו.

המדריך יוצא ומשתתף עם הקבוצה/ות בפעילות המתבצעת מחוץ ליישוב, כגון: טיולים, כנסים, ומחנות נוער . הפעילות מתקיימת גם באופן יומיומי, בחלק מהמקרים בשעות הערב ובחלק מהמסגרות אפילו 24/7. הפעילות לעיתים מתקיימת גם בחופשות.

במקביל ובנוסף לעבודה החברתית-קבוצתית, המדריך מקיים ומטפח קשרים אישיים עם בני נוער על מנת לשמש להם כ”אוזן קשבת” ולסייע להם בהתמודדות עם בעיות ומצוקות. המדריך מקיים במידת הצורך קשרים ויחסי גומלין עם גורמים שונים בקהילה. המדריך משמש כחבר בצוות החינוכי של המוסד ומשתתף בישיבות ובהשתלמויות, ולוקח חלק בתכנון ובהפעלת אירועים מרכזיים. המדריך פועל בשיתוף פעולה עם הממונים עליו ברשות ובהתאם להנחיותיהם.

דרישות התפקיד | עבודה בהדרכת נוער:

השכלה: רוב המסגרות דורשות מדריכים שהם בוגרי 12 שנות לימוד ותעודת בגרות מלאה או מכינה אקדמית. בדרך כלל מעדיפים סטודנטים או בעלי תואר ראשון במדעי החברה, חינוך או חינוך בלתי פורמאלי או סטודנטים לתואר זה משנה שנייה. בדרך כלל תינתן עדיפות לבעלי תעודת מדריך מוסמך / תעודת בוגר קורס בתחום או ונוער / תעודת עובד חינוך / תעודת הוראה.
הכשרה: המדריך צריך לעבור בהצלחה ראיון לתפקיד על ידי מפקח. המדריך לעיתים צריך לעבור גם מרכז הערכה. לעיתים רבות ישנו גם קורס הדרכה או הדרכה פרטנית.
ניסיון: כל ניסיון בהדרכה של בני נוער יהווה יתרון מאוד משמעותי, כולל הדרכה בתנועות נוער.
כישורים אישיים: המדריך חייב יכולת ליצור ולקיים קשר אישי עם בני נוער, יכולת להנחות ולהדריך בני נוער . יכולת לשיתוף פעולה עם בעלי תפקידים ועם מוסדות וארגונים בקהילה ומחוצה לה, יכולת ונכונות לעבוד בשעות בלתי שגרתיות .

דרושים מדריכי נוער – הדרכת נוער – חיפוש עבודה של מדריכי נוער

אנחנו מגייסים משרות רבות בתחום החינוך בכל רחבי הארץ.
מטפלת דרושים, סייעת דרושים, גננת דרושים, מנהלת מעון דרושיםמבשלת דרושים, סייעת לצהרון דרושים, מדריכים לצהרונים דרושים, דרושים מדריכי חוגים, דרושים רכזים, חינוך מיוחד דרושים, עבודה סוציאלית דרושים, מדריכים לקייטנה דרושים, מדריכי נוער דרושים, מורים דרושים, אב בית דרושים, אחיות דרושים, ועוד. ניתן להקליק על שם התפקיד לקבלת פרטים נוספים.
מעסיקים? לעזרה בגיוס מדריכי נוער או מציאת עבודה פנו אלינו!

דרושים מדריכי נוער
דרוש מדריך נוער
דרושה מדריכת נוער
עבודה בהדרכת נוער
עבודה מדריך נוער
מדריכי נוער עבודה
עבודות בהדרכת נוער
הצעות עבודה מדריכי נוער

שיתוף עם חברים