4

הגיע הזמן לקלוט גננת לגן הילדים שלך? מחפש גננת למעון לגיל הרך? כמובן שתהליך הקליטה כולל גם ראיון עבודה. אז איך יודעים איך לראיין את הגננת? איך למצוא את הגננת המתאימה? איזה שאלות לשאול בראיון עבודה עם הגננת. הנה מספר טיפים מעניינים.

חברת מיי-פייס (My-Face) מתמחה בגיוס עובדים בתחום החינוך וההדרכה. החברה הוקמה בשנת 2013 במטרה לתת מענה איכותי למעסיקים בתחום החינוך וההדרכה, על מנת שיוכלו לגייס עובדים מתאימים ואיכותיים יותר, בקלות רבה יותר ובמהירות גבוהה יותר. זאת על מנת להקל על המעסיקים ולשפר את המערכת החינוכית בישראל.
צריכים עזרה בגיוס גננת לגן? מחפשים את הגגנת המתאימה ביותר לגן הילדים שלכם? צרו קשר כאן!

קרא עוד: ניהול נכון של כוח האדם בגן הילדים או המעון, שימור עובדים

ראיון עבודה לתפקיד גננת לגן ילדים

ראשית, נעבור על קורות החיים של המועמדת. לאחר מכן – נתחיל בביצוע הראיון, במידה וקורות החיים שלה מתאימים לתפקיד.

ניתן כמובן לעשות חלק מראיון עבודה לגננת באופן טלפוני, על מנת לבצע סינון ראשוני. כמו כן, ניתן להתאים ולשנות את סדר השאלות על פי העדפה אישית, אך יש לשמור על מבנה הגיוני של ראיון.

המאמר המובא לפניכם הינו רחב ומקיף מגוון גדול של שאלות. כמובן שאין צורך לשאול את כל השאלות וניתן לבחור את השאלות המתאימות לכן. ניתן כמובן להוסיף שאלות נוספות אשר מתאימות לכם.

כמו כן, הראיון צריך להתבצע באווירה נעימה ומכבדת והראיון צריך להתבצע כשיחה עגולה ולא כשאלון חקירה. בהחלט ניתן לשלב גם סיור במקום העבודה, הכרות מהירה עם הצוות ואפילו התנסות קצרה עם הילדים (אין כמו לראות את המועמדת בעבודה פועל עם הילדים).

פירוט התפקיד

יש להציג בפני המועמדת לתפקיד גננת את התפקיד בצורה שקופה וגלויה, בצורה מפורטת ככל הניתן, וזאת על מנת לראות שהמועמדת אכן מבינה את מהות התפקיד אליו היא מתראיינת.

בשלב זה גם נספר על הגן: שם הגן, כתובת, כמה זמן הגן קיים, הסיפור מאחורי הקמת הגן, שעות פעילות הגן, מספר הכיתות בגן, מספר הילדים בכיתה, גילאי הילדים, אנשי הצוות- תפקידים, רקע, כמות, תיאור המשרה עצמה- מהות העבודה, שעות העבודה, שכר, ימי עבודה, משימות, אחריות.

שאלות הכרות עם המועמד

יש לבקש מהמועמדת לתפקיד גננת לספר על עצמה, במילים שלה. בשלב זה לא נשאל שאלות הכוונה אלא נבקש לספר באופן כללי (למשל: שם מלא, גיל, מצב משפחתי, סיפור אישי, תחביבים וכדומה).

בדיקה מקצועית טכנית

בשלב זה נעבור ביחד עם המועמדת לתפקיד גננת על קורות החיים, נשאל על ההשכלה (תיכונית, תעודות, קורסים מקצועיים, השכלה אקדמאית). נתייחס לניסיון התעסוקתי של המועמדת, ראשית באופן כללי במגוון התפקידים האחרים שעבדה בחייה, ולאחר מכן לתפקידים הנוגעים לתחום החינוך. נבחן בשלב זה את היציבות במקום העבודה, את סוגי העבודות בהן עבדה, וסיבת סיום העסקתה. ניתן לשאול שאלות על מקומות העבודה כגון: מה היו שעות העבודה, מה הייתה מהות התפקיד, מה היה סדר היום, האם המעסיק ימליץ עליך, מדוע סיימת לעבוד במקום זה.

בדיקה מקצועית מהותית

בשלב זה נתייחס לבדיקה מקצועית של המועמדת לתפקיד גננת בצורה מקצועית יותר, על ידי הפניית שאלות הרלוונטיות לתפקיד. מומלץ לבחור שאלות שקורות באופן תדיר בעבודת הגננת בגן הילדים, וכך גם להצביע על מהות העבודה וגם לבחון כיצד תתייחס המועמדת למקרים אמיתיים.

לדוגמא, ניתן לשאול את הגננת: מה לדעתך מטרת תפקיד הגננת בגן, כיצד תכיני את הילדים לקראת חופשה? כיצד נראית מסיבת פורים בגן וכיצד תכיני את הילדים, ההורים והגן לקראתה, כיצד תבני פעילות יצירה לילדים בגן? מה מטרת הסייעת בגן וכיצד יהיה הקשר בניכן, כיצד תכיני פעילות על נושא לימודי חדש בגן, כיצד תבני את הפעילויות בחצר בגן בצורה הנכונה ביותר, מה תעשי בסיטואצייה בה שני ילדים רבים על כדור, כיצד תבני מפגש בוקר של יום ראשון, מה ניתן ללמד את הילדים בזמן ארוחת הבוקר, כיצד תאבחני קושי התפתחותי של ילד וכיצד תפעלי, מה תעשי כאשר אחד הילדים בוכה ללא הפסקה, מה תעשי במצב בו ילד מקיא בגן, מה תעשי במצב בו ילד נפגע בגן הילדים, מה יכול להלחיץ אותך בעבודה בגן, האם את משתתפת באופן פעיל בהשתלמויות מקצועיות בתפקיד זה והאם לדעתך הן חשובות?

בדיקה של מוטיבציה אישית לעבודה בתחום והרצון לעסוק בו

בשלב זה נרצה לבחון מדוע המועמדת מעוניינת לעסוק בתפקיד גננת בגן ילדים, ולא תפקיד אחר. מהי המוטיבציה שלה לעבודה בתחום החינוך, ומהו האני מאמין שלה.

נוכל לשאול אותה שאלות בנושאים אלו, למשל מדוע את מעוניינת לעבוד כגננת (ולא בתפקיד אחר), מה משך אותך ללמוד את התחום, מדוע את רוצה לעבוד עם ילדים בגילאים אלו, מה לדעתך היתרונות והחסרונות של העבודה כגננת בגן, מה התכונות שלך שמתאימות לעבודה כגננת בגן ילדים ומה התכונות שמקשות עליך את העבודה, מה האני מאמין החינוכי שלך וכיצד תפעלי כדי ליישם אותו, איזה גילאים של ילדים מתאימים לך יותר לדעתך, מדוע לדעתך יש חשיבות לגן ילדים על פני חינוך ביתי, מה דעתך על מערכת החינוך לגיל הרך בישראל וכיצד ניתן לשפר אותה, מה הציפיות שלך מהתפקיד בגן זה, מה לדעתך תפקיד הגננת והסייעת בגן, מה המפתח לדעתך לשילוב עבודה נכון ללא חיכוכים בין הגננת לסייעת בגן, מה יגרום לך להצליח בתפקיד הגננת בגן הילדים.

בדיקה של היכולת לעבוד מול הורים בגן הילדים

בשלב זה נרצה לבדוק את יכולת ההתמודדות של הגננת מול הורי הילדים בגן, ולבחון כיצד תפעל בסיטואציות נפוצות שונות. הקשר מול ההורים הוא קשר משמעותי וחשוב בגן הילדים, ונראה שהוא ישמר כקשר טוב, חם, מאמין והדדי.

שאלות לראיון המועמדת לתפקיד גננת בגן הילדים לבדיקת היכולת לעבודה מול הורים בגן יהיו למשל: מה לדעתך חשוב להורי הילדים בגן, מה תפקיד ההורה בגן, מה תפקידך כגננת מול ההורים, אילו עדכונים ונושאים תעבירי להורים בגן, מתי לדעתך כדאי לקיים אסיפת הורים בגן, תארי סיטואציה של אסיפת הורים בגן, מה לדעתך ניתן לשלב באסיפת הורים בגן, מה תעשי אם הורה יתלונן שהילד חוזר עם סימני חבלות מהגן, מה תעשי אם הורה יתלונן כי הסייעות מתחלפות באופן תדיר בגן, כיצד תתמודדי עם הורה שטוען שאין מספיק יחס לילדו בגן, כיצד תתמודדי בסיטואציה בה הורה המבקש עדכון יומי על פעילות הילד בגן.

יחסי אנוש ועבודה בצוות

תפקיד הגננת בגן הילדים מחייב יחסי אנוש מעולים , יכולת עבודה בצוות טובה, סבלנות והקשבה. נרצה לבחון גם את הנושאים הללו אל מול המועמדת לתפקיד גננת בגן ילדים.

למשל נשאל: מה לדעתך תפקיד הסייעת /מטפלת בגן, כיצד נוכל לתת לסייעת / המטפלת הרגשה נעימה בגן, כיצד בא לידי ביטוי הקשר של הגננת עם הסייעת, מה תפקיד הגננת בגן הילדים, מה ציפיותייך מסייעת טובה, כיצד תגיבי להצעת הסייעת לשנות תכנים לימודיים (שינוי, הוספה, הורדה), כיצד תפתרי מחלוקת בינך לבין הסייעת על גישה חינוכית, כיצד תפתרי מחלוקת בינך לבין הסייעת בנושאי עבודה שוטפים, מה לדעתך תפקיד מנהלת הגן/המעון, כיצד לדעתך ניתן לקיים קשר עבודה נכון ובריא בין מנהלת הגן או המעון לבין הגננת, כיצד יכולה הגננת לתרום לאווירת עבודה נעימה או עבודת צוות נכונה בגן, מה תעשי במצב בו את מבחינה שהסייעת כבויה, מתוסכלת או שקטה מהרגיל,  האם לדעתך מנהלת המעון/הגן צריכה להיות מעורבת בתכנים החינוכיים בגן.

קרא עוד: ניהול נכון של כוח האדם בגן הילדים או המעון, שימור עובדים

מי אנחנו

חברת מיי-פייס השמה (My-Face) מתמחה בגיוס עובדים בתחום החינוך וההדרכה. צריכים עזרה בגיוס גננת לגן?

מחפשים את הגננת המתאימה ביותר לגן שלכם? מלאו פרטים או התקשרו

שם מלא:
*
ישוב:
*
טלפון:
*
דוא"ל:
*
נושא:
*
תוכן הודעה:

דרכי יצירת קשר נוספים עם מיי פייס השמה בחינוך:

טלפון: 03-6160101
פקס: 072-2448465
דוא”ל: office@my-face.co.il

שיתוף עם חברים