חיפוש עבודה הוא תהליך לא פשוט שלעיתים לוקח זמן רב ומאמצים רבים בכל התחומים.
משך תקופת חיפוש העבודה יכול להיות ארוך ולהגיע למספר חודשים, בעיקר אם מדובר בעבודה הראשונה אליה הכי קשה להתקבל עקב חוסר ניסיון תעסוקתי.

החלק החשוב ביותר לפני תהליך חיפוש העבודה בכל תחום הוא ההבנה והשאלה מה אנחנו מחפשים, באיזה תחום אנחנו מעוניינים לעבוד ומה הדרישות לעבודה בתחום הספציפי הזה.
כשמדובר בחיפוש עבודה בתחום החינוך, אנחנו צריכים לחשוב האם אנחנו מעוניינים לעבוד בתחום החינוך הפורמלי/ הבלתי פורמלי, עם איזה שכבת גיל אנחנו מעוניינים לעבוד ובאיזה תפקיד בתחום החינוך נרצה לעבוד- סייעת, גננת, מורה וכו’.
כמובן שלכל מקצוע בתחום החינוך יש את ההכשרה המקצועית הייחודית לו ולכן לפני תהליך חיפוש העבודה יש לשים לב כמובן שיש בידנו את כל הנתונים וההכשרות הדרושים למקצוע בו אנו מחפשים עבודה.

אנשים המעוניינים להשתלב בעבודה בתחום החינוך לרוב מגיעים לתהליך חיפוש העבודה ממוקדים כיוון שרבים מהתלמידים טרם הלימודים יודעים איזה שכבת גיל הם מעוניינים לחנך וכן איזה סוג עבודה הם מחפשים בחינוך ועל פי בחירותיהם לומדים את המקצוע.
חיפוש העבודה בתחום החינוך יכול להיות בחינוך פורמלי- מסגרות של בתי ספר בעיקר תחת פיקוח של משרד החינוך וכן חינוך בלתי פורמלי.


דוגמא למקצוע נוסף, בו תהליך חיפוש העבודה נעשה לאחר לימודים בהם הייתה התמקצעות ספציפית הוא חיפוש עבודה בתור עורך דין משפחה – בתהליך ההכשרה שלו וההתמחות הוא בחר להתמקצע בנושא משפחה ולכן בתהליך חיפוש העבודה הוא יציג עצמו כעורך דין משפחה ויחפש משרות ספציפיות המתאימות לקטגוריה הזו בלבד בהתאם להתמחות שעשה.
כך כבר במהלך הלימודים הוא בחר את הדרך המתאימה לו ובתהליך חיפוש העבודה הוא יתמקד בהתמחות הספציפית שלו.

כמו בכל תחום, ישנם מספר דברים שכדאי לעשות על מנת למצוא עבודה בתחום החינוך.
ראשית, יש להכין קורות חיים מאורגנים ומשקפים את היכולות שלכם בהם יש להדגיש את ההכשרות שעברתם והתכנים שלמדתם בתחום החינוך.
כאשר קורות החיים שלכם מוכנים ניתן להפיץ אותם בפורטלים ואתרים של כח אדם והשמה וכן להעזר בלוחות דרושים ואתרים מקצועיים הפועלים עבורכם ומציגים לכם משרות המתאימות לכם. בנוסף כדאי לפנות למעגלים הקרובים שלכם ולהעזר באנשים חיצוניים.
לעיתים אנשים נתקלים במשרות שיכולות להיות רלוונטיות עבורכם ואם ידעו שאתם מחפשים עבודה יוכלו להפנות אתכם למשרות או לקשרים עם אנשים רלוונטים.

יש לציין שיש להתאזר בסבלנות, אך לאחר מציאת העבודה בתחום החינוך מובטחת הנאה וסיפוק מהמקצוע ואין סיבה להתייאש גם אם התהליך לוקח זמן ככל שיש לכם את ההכשרות המתאימות תמצאו את עבודת החלומות שלכם בחינוך!

שיתוף עם חברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *