שינוי תפיסה: אנחנו כולנו אנשי מכירות

דרושה לך סייעת לגן, גננת, מטפלת למעון, מדריך או כל תפקיד אחר בגיוס? הכנה לראיון הטלפוני

כאן תמצאי את התשובות איך להתכונן לראיון הטלפוני ולהגדיל אחוז ההצלחה שלך

אני רוצה לשאול אותך שאלה… את אוהבת שמוכרים לך? תחשבי טוב לפני שאת עונה על השאלה הזאת! שימי לב שאם את לא אוהבת שמוכרים לך יהיה לך קשה למכור בעצמך. את תחפשי תירוצים למה את לא אשת מכירות ושבכלל באת לנהל גן, מערכת חינוכית ואת בכלל רוצה להשפיע על החינוך בארץ. כל מה שאת אומרת את צודקת אבל זה לא יעזור לך לגייס!

התחרות בשוק העבודה לא פוסחת עליך!

את היום מתחרה בגופים מאוד גדולים כמו גני עירייה או גנים של משרד החינוך. תחשבי שאותם גופים מעלים משרות: “דרושות סייעות או גננות לגני עירייה או/ו גנים של משרד החינוך, מעונות, צהרונים, גננות, מדריכים או כל תפקיד אחר בחינוך.” יש לך תחרות גדולה מאוד על כוח אדם איכותי ואת צריכה להיות אשת מכירות מעולה כדי לנצח בתחרות הזאת.

אז תכל’ס איך עושים את זה? זה תלוי קודם במידת הנחישות שלך. לצורך זה בניתי לך רשימה של טיפים ומושגים שאת גם מוזמנת להוריד אותם לטלפון או למחשב ולחזור עליהם שוב ושוב כדי לגייס מהר יותר. אגב גם אם המועמדת מחפשת עבודה בגנים פרטיים (או כל מקום אחר) זה יעזור לך.

אני לא מוותרת וממשיכה עד להצלחה!

זה שהפסדת בקרב לא אומר שהפסדת במלחמה- זה שסייעת, מטפלת או כל מועמד אחר לתפקיד בחינוך אמרו לך שהם לא מעוניינים. זה לא אומר גם שהמועמד הבא יגיד לך את אותו הדבר.
לא לוותר מהר מדי- נניח וסייעת, מטפלת, גננת או מדריך אומרים לך שהם מחפשים לעבוד בגן עירייה או בית ספר. לפני שאת משחררת אותם, תנסי להבין מה מניע אותם דווקא לחפש עבודה במקומות האלה. יכול להיות שתגלי שאם קצת שכנוע הם יירצו להגיע לפחות לראיון אצלך.

למה מקום העבודה שלי טוב יותר ממקום אחר?

תכיני לעצמך רשימה של יתרונות למה לעבוד אצלך בגן- הטיפ הזה קריטי להצלחה שלך. את תראי שתוך כדי שאת בונה את הרשימה הזאת. את לומדת להאמין במשרה שלך וגם את מטפלת בצורה טובה יותר בהתנגדויות שעולות (תורידי בבקשה את המושגים במכירות כדי להבין מזה התנגדויות, נמצא בטיפ מספר 10)
תכיני לעצמך רשימה של התנגדויות- תנסי להבין מה עוצר את המועמדות שלך, תבני לכל התנגדות לפחות 3 פתרונות אפשריים. שימי לב לרשימה של יתרונות שבנית בסעיף 3 ותשתמשי בפתרונות שאת בונה. מוזמנת להיכנס לקישור הזה כדי לקבל כלים איך לטפל בהתנגדויות טוב יותר.

נהלי מעקב אחר תהליך הגיוס שלך– לצורך זה בנינו לך טבלת מעקב שאת מוזמנת להוריד למחשב בקישור הזה: סטטיסטיקה של קביעת ראיונות
בני תסריט שיחה– כמו שאת יודעת מה סדר היום שלך. ככה את חייבת לנהל סדר שיחה נכון שחייב להיות בנוי מהצגה עצמית נכונה, שאלת שאלות צורך, הסבר על המשרה בהתאם לשאלות הצורך וקביעת ראיון בצורה נכונה.
הכרת מושגים בתהליך המכירות– את הטיפ החשוב ביותר שמרתי לסוף☺ כדי שתוכלי להציג את המשרה שלך טוב יותר. את חייבת להכיר את עולם המכירות טוב יותר. לצורך כך בניתי לך את עולם המושגים של המכירות. מוזמנת להוריד את הקובץ להלן: עולם המושגים במכירות

ואם מעניין אותך להמשיך וללמוד עוד ביחד איתי, את מוזמנת לעבור לטיפ הבא:

טיפ 3 – משפך הגיוס – איך מתנהל באמת תהליך הגיוס

דרושה לך סייעת, גננת, מדריכה או תפקיד חינוכי אחר?
מלאי פרטים הרשמי כאן ואת בדרך לגייס מהר יותר!

שם מלא:
*
ישוב:
*
טלפון:
*
דוא"ל:
*
נושא:
*
תוכן הודעה:

במידה ואתם מחפשים עבודה – אנא לחצו כאן!

דרכי יצירת קשר נוספים עם מיי פייס השמה בחינוך:

טלפון: 03-6160101
פקס: 072-2448465
דוא”ל: jobs@my-face.co.il

המסמך נרשם בלשון נקבה אך מופנה גם למין השני כאחד.
בכל מקום שנרשם גן אפשר כמובן להחליף את זה במשהו אחר למשל צהרון, הוסטל וכו’. כנ”ל גם לגבי סייעות.

שיתוף עם חברים

Comments are closed