מעגל התפיסה – האם את מאמינה שתהליך הגיוס יצליח?

דרושה לך סייעת לגן, מטפלת למעון, גננת, מדריך או כל גיוס אחר בחינוך? כאן תלמדי איך לגשת לראיון בצורה נכונה יותר

המעגל הראשון- מעגל התפיסה, האם את מאמינה שתצליחי לגייס ואם את מאמינה שהמועמדת תרצה את המשרה?

מה המצב המנטאלי שלך בתחילת השיחה?

כמה פעמים קרה לך שאמרת לעצמך אני מוציאה עוד שיחה? אין לי כוח לזה יותר! כאן את נכנסת למצב מנטאלי שבמכירות נקרא: מומנטום שלילי. הכוונה שאת חושבת על ה-“לא” הבא עוד לפני ששמעת אותו. תחשבי על ג’יפ שמנסה בכל כוחו לצאת מחול טובעני והוא רק מתחפר עוד יותר. זה בדיוק מה שקורה לך כשאת מוציאה שיחה באנרגיות שליליות.

לפני שאת מוציאה שיחה לסייעת לגן, מטפלת למעון, גננת, מדריך וכו’ תחשבי עם עצמך: האם אני חושבת שאותה מועמדת תרצה להגיע לראיון, האם אצליח לתאם אותה לראיון. אם התשובה היא חיובית, תמשיכי. אם התשובה היא לא- אל תוציאי שיחות!

אם את נמצאת במצב  שאת לא רואה איך את מאיישת את המשרה, מה את כן יכולה לעשות?

להגיע לשיחה עם “ראש טוב”

דבר ראשון נקי את הראש שלך. מצב שבו את חושבת שכל הסייעות, הגננות, המדריכים ועוד לא רציניים הוא לא רציונאלי. זאת מחשבה שלא תורמת לך בכלום לקידום העסק שלך. אם המחשבה היא לא פרודוקטיבית, היא לא צריכה להיות שם ואת חייבת לסנן אותה. אני אתן לך דוגמא פשוטה לגבי הנושא הזה: אני בטוח שאת מכירה את כדורי השלג האלה שיש ארמון צעצוע בפנים. כשאת מתחילה לנענע את הכדור הוא מתמלא בשלג ולא רואים את הארמון. כאשר את מניחה לכדור כל השלג שוקע ורואים את הארמון בבהירות. באותה מידה כשאת עסוקה בלכעוס על הסייעות שהן לא רציניות, את מנענעת את הכדור ועסוקה במחשבות השליליות שלך. כשאת מניחה לזה, פתאום מתפנה מקום למחשבות שאכן מקדמות את העסק. תחשבי על זה!

לקחת אחריות על התהליך – יש לי אחריות לתוצאה

דבר שני, אני מחזיר אותך לטיפ הראשון שלי- קחי אחריות על התהליך הגיוס (מוזמנת לקרוא עליו שוב בקישור). את לוקחת אחריות על חינוך דור העתיד, על העסק שלך אז למה לא לשכפל את זה גם לגיוס. בסוף, אם חלילה  קורה משהו לאחד הילדים, את בוודאות תיתני את הדין בפני ההורים. באותה מידה את אחראית על הגיוס שלך. נכון שהמצב יותר קשה, עדיין יש גנים מסביבך שמצליחים לגייס. אין סיבה שגם את לא תצליחי. זה תלוי בך בלבד!

האם אני מקדישה תשומת לב ראויה לתהליך הגיוס?

דבר שלישי, אל תשקעי רק בעבודה. הטיפ הזה חשוב ביותר כי לנו כעצמאיים יש נטייה לתת לעסק לנהל אותנו וגם את החיים האישיים שלנו. זה יוצר עומס, עייפות וקושי לחשוב בהיגיון. חשוב שתקבעי לעצמך שעה ביום שאת עושה את מה שאת באמת אוהבת. את אוהבת לקרוא ספרים, מעולה! לראות טלוויזיה, לדבר עם הילדים, נכדים, לצאת להליכה,  למכון כושר, לאכול ארוחת ערב עם הבעל ועוד. תקפידי על זה. זה יעזור לך גם מעבר לגיוס, בוודאות!

קחי השראה מדמות מיוחדת

דבר רביעי, קחי השראה מדמות להערצה. את במצב קשה ונראה לך שהגעת לדרך ללא מוצא. חשוב ללכת אחרי דמות שאנחנו מאמינים וסומכים עליה. זה יכול להיות חבר קרוב, קרוב משפחה, יועץ, מנהל, דמות מהספרות, מההיסטוריה, מהתרבות, מעולם העסקים ועוד. לכל אחד יש דמות שהוא מעריץ יותר ושואב ממנה השראה. אחת הדמויות שאני מעריץ היא סטיב ג’ובס (מנכ”ל אפל לשעבר). את מוזמנת להיכנס לסרטון הבא וממש לשאוב את השראה משם: https://www.youtube.com/watch?v=hoIdmbZDs_8 תהני!

חפשי דברים שיגרמו לך למצב רוח טוב

דבר חמישי, מתוך הדבר הרביעי תמיד טוב שיהיה לך גם ציטוט, סרטון, שיר שאת תזכרי בו בכל פעם שקצת קשה. לכל אחד ואחת מאתנו יש שיר, סרטון, סרט, ציטוט שממלא אותנו ברגשות חיוביים. תנסי להיזכר בהם ואם יש לך אפשרות לצפות, לקרוא או לשמוע אז מה טוב!

מנהלת גיוס עובדים בחינוך

להתאמן על חשיבה חיובית

דבר שישי, תעבדי על החשיבה והמחשבה שלך. בסוף המוח שלנו הוא שריר. ניתן לשנות דפוסי חשיבה בעיקר אם הם פסימיים. תנסי לתרגל את זה כבר מחר כאשר שואלים מה שלומך? תשיבי הכול מעולה (ולא “בסדר” או יותר גרוע “יהיה בסדר”). לצורך זה, אני גם מזמין אותך להיכנס לקישור הזה ולקרוא על nlp (תכנות באמצעות דיבור).

הזכרי שוב בחלומות שלך

דבר שביעי, תזכרי את החזון שלך, את החלומות, את מה שהביא אותך להקים גן ב-10 אצבעות. בסוף ,שום דבר לא שווה את העבודה הקשה שעשית כדי להגיע למצב שאת נמצאת בו היום וזה שאת קוראת את החפירות שלי☺

תזכרי את ההצלחות שלך

דבר שמיני תזכרי את ההצלחות שלך. בסוף מאוד קל ליפול לתהום מכוח הגרביטציה. מצד שני, יותר קשה להתרומם. לכן כל הצלחה שהייתה לך, חשוב שתדעי להעריך אותה, להוקיר אותה והכי חשוב לזכור אותה. זה בעיקר ברגעים הקשים. הרי בסוף לא הגעת לאן שהגעת בחסדי המזל, נכון?

ואל תשכחי – לנשום נכון!

דבר תשיעי ואחרון, תנשמי!!! אני בוודאי אפתיע אותך ואגיד לך שרובנו לא נושמים נכון. אומנם זו פעולה כל כך בסיסית שאנחנו לא חושבים עליה ביום יום. עדיין רובנו נושמים נשימות רפות וקצרות במקום עמוקות וגדולות. ברגע שאת נמצאת בייאוש, עצבנית או תחושה שלילית אחרת. נסי  לנשום מהבטן מספר נשימות עמוקות אפילו במשך מספר דקות. את לא תאמיני, זה עובד כמו קסם!

אחרי שקראת על המעגל הראשון. כרגע את מוזמנת להכיר את המעגל השני. כאן תלמדי איך לנהל את הראיון טוב יותר, על האיזון שבין הקשבה למועמדת לשליטה בשיחה. היכנסי מכאן כדי לדעת יותר.

טיפ 7 – מעגל האיך – שליטה בשיחה והקשבה למועמדת

דרושה לך סייעת, גננת, מדריכה או תפקיד חינוכי אחר?
מלאי פרטים הרשמי כאן ואת בדרך לגייס מהר יותר!

שם מלא:
*
ישוב:
*
טלפון:
*
דוא"ל:
*
נושא:
*
תוכן הודעה:

במידה ואתם מחפשים עבודה – אנא לחצו כאן!

דרכי יצירת קשר נוספים עם מיי פייס השמה בחינוך:

טלפון: 03-6160101
פקס: 072-2448465
דוא”ל: jobs@my-face.co.il

המסמך נרשם בלשון נקבה אך מופנה גם למין השני כאחד.
בכל מקום שנרשם גן אפשר כמובן להחליף את זה במשהו אחר למשל צהרון, הוסטל וכו’. כנ”ל גם לגבי סייעות.

שיתוף עם חברים

Comments are closed